TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ ZİYA DOĞAN’A İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Gümüşhanespor’umuz teknik direktör Ziya Doğan’la 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Gümüşhane Tekke Köyü Tesislerinde düzenlenen imza töreninde değerlendirmeler de bulunan Gümüşhanespor Kulüp Başkanımız İsmet Çakmak, 2017-2018 sezonun 4.antrenörüyle imza attıklarını hatırlatarak, “İki tane antrenörümüz kendi istediğiyle, son olarak da Güvenç Kurtar hocamızla anlaşarak yollarımızı ayırdık. Ziya Doğan hocamızın gerek futbolculuk hayatında gerek antrenörlük hayatında Gümüşhane’yi en iyi şekilde temsil etmiştir. Antrenörlük kariyer asla tartışılmaz. Kariyeri boyunca da Gümüşhane’li duruşunu her zaman sergilemiştir. Hocamızı çok daha eskiden takımımızın başında görmek isterdik, ancak bugüne kısmet oldu” diye konuştu.

Çakmak, “Yeni teknik direktörümüz Ziya Doğan’ın kulübümüze kazandırma sürecinde emeği geçen Gümüşhane Valisi Okay Memiş’e  Onursal başkanımız ve milletvekilimiz Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’a,  Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Teknik direktör Ziya Doğan’ın Gümüşhanespor’la isminin daha öncede anıldığının altını çizen Çakmak, “İletişimde olan noksanlık Ziya Doğan hocamızla olan birlikteliğimizi bir duraklatmaya neden olmuştur. Bizim nispet yapmak gibi bir amcamız yok, olamazda. Geçmişte kulübümüze emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizler hoşgörüyü prensip etmişizdir. Herkesin ortak paydasının Gümüşhanespor olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Gümüşhane’de oluşan heyecan ve motivasyonun farkında olduklarını belirten Başkan Çakmak, Gümüşhanespor’un yeni teknik direktörü Ziya Doğan’a yeni görevinde başarılar diledi

Gümüşhanespor’un yeni teknik direktörü Ziya Doğan ise, “Beni böyle bir göreve layık görene teşekkür ediyorum. Lobisiz hareket eden teknik direktörüm. Ziya Doğan’ın değerleri vardır. Bu değerler doğrultusunda hareket ediyorum” dedi.

Doğan, “Gümüşhanespor düşüşte olan bir ekip. Bu düşüşü durdurup, Gümüşhanespor’umuza layık olduğunu yere çıkartmak için neler yapabiliriz bunu düşünüyor ve heyecanını yaşıyoruz.  Böyle büyük bir büyük camianın süper liglerde olması gerekiyor. Şehrin heyecanını gördüm. Gümüşhane şampiyonluk dışında ki sonuçlara artık başarısız bakıyor. Bu şehri bu seviyeye çıkaran herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Futbol’un her zaman geliştiğine vurgu yapan Teknik Direktör Doğan ,”Bizim futbol oynadığım zamanlara baktığımda şimdi gençlik çok şanslı. Gümüşhane çok değişmiş. Artık baktığımda Gümüşhane’yi bir futbol şehri olarak görüyorum. Gurbette olan ve şehirde olan Gümüşhaneli vatandaşlarımız bana çok güzel mesajlar atıyorlar. Gümüşhanespor’la anlaşmamız 3 dakika sürmedi” dedi.

Doğan, “Dün takımımızla ilk antrenmanımızı yaptık. Giden arkadaşlara yanlış bir şey yapmak demek istemiyorum ama takım oyunu anlamında eksiklik var. Bu konuda çok çalışmamız gerekecek. Kaliteli bir ekip var ancak takım oyunu çok farklı bir durum” değerlendirmesinde bulundu.

Hedefe giden bir takımda herkesin bütünleşmesi gerektiğini belirten Doğan, Şehrin, taraftarların, basının birleşmesini gerektiğini söyledi.

FOTOĞRAFLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir