GÜMÜŞHANE PROTOKOLÜNDEN GÜMÜŞHANESPOR’UMUZA ZİYARET

Gümüşhane Valisi  Sayın Okay Memiş  ve beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay ve Gençlik ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Gümüşhanespor’umuzun tesislerine gelerek göreve yeni başlayan Teknik Direktörümüz  Ziya Doğan ve Gümüşhanesporlu futbolcular ile uluştu.

Kulüp binamızda oyuncularla tek tek selamlaşan Vali Memiş Gümüşhanespor’un şehrin en önemli markalarından bir tanesi olduğunu olduğunun altını çizerek “Her ile nasip olmayacak bir birlik ve beraberliğimiz var. Gümüşhane’nin nüfusu belki 200 bin civarında ancak dışarıda yaşayan 600 bin Gümüşhaneli var. Her biri de eğitimli, kültürlü ve çok düzgün insanlar. İşlerini doğru düzgün ve hakkıyla yapan insanları var. Gümüşhanespor’da son iki yıldır finalde kaybettiği için bu yıl yeni arkadaşların katılımı ile şampiyon olup doğrudan bir üst lige yükselmek istiyor” diye konuştu.

Vali Memiş, “Gümüşhanespor için ter döken her futbolcu bizim için çok kıymetlidir Sizler bizim kardeşlerimizsiniz. Hepiniz bize emanetsiniz. Bu sebepten ötürü sizleri iyi şartlarda burada ağırlamak bizlerin görevi. Ufak tefek eksikliklerimiz olabilir ancak Gümüşhane’yi Türkiye’nin şirin ve butik şehirlerinden biri yapmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Eksik noktalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Sema Doğan Parkımız, beş yıldızlı otelimiz ve yakında inşaatına başlayacağımız AVM ile sosyal alanlarımızı artırmaya çalışıyoruz. Bunları hem sizin hem de dışarıdan gelen insanlarımız için yapıyoruz. Bu kentin geleceği var” dedi.

Kendisinin çocukluğunda futbolcu olabilmek için yanıp tutuştuğunu, Üniversite yıllarında ise takım kaptanlığı yaptığını anlatan Vali Memiş, “ Hepinizi futbolcu olarak takip ediyorum. Süper ligde rahatlıkla forma giyecek arkadaşlarımız var. Bu noktada iyi niyetli olmak çok önemli. İyi niyetli olduğunuz takdirde geleceğiniz de iyi olacaktır. İyi niyetle birlikte çok çalışmanız gerekiyor. Messi, Ronaldo gibi futbolcular ekstradan çalışmalar yapıyor. Şu nokta çok önemli. Herkes kendi kas kütlesini artırmalı. Türk futbolunun temel problemlerinden biri bu konu. İyi bir beslenme, protein bazlı beslenme ve kas kütlesini artıracak çalışmalar yapmak durumundasınız, yoksa sakatlıklar hayatınızdan eksik olmaz. Fiziksel gücünüze oranla sakatlanmak riskinizde azalır” şeklinde konuştu.

Gümüşhanespor sevdalıları olarak futbolculara inandıklarına ve güvendiklerine vurgu yapan Vali Memiş, “En çok da Ziya Hoca’ya güveniyoruz. Ziya Hocanın Gümüşhaneli olmasından dolayı her kesimden müthiş bir baskı oldu üzerimizde. Ziya Hocayı bütün şehir, tüm Gümüşhaneliler istedi. Tabi sizin de istemeniz çok önemli. Disiplinli çalışmazsanız başarılı olamazsınız. Futbol bir organizasyon işi. Ferdi bir spor değil. Futbolda entegrasyon, birlikte hareket etmek çok önemli. Hepinizin farklı sorunları olabilir. Biz her konuda sizlere yardımcı oluruz. Maddi manevi her türlü sorunu aşabilecek güçteyiz. Netice olarak iyi niyet ve performans bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Elde edilen 49 puanı alanların futbolcuların kendileri olduğunu dile getiren Vali Memiş, “Futbol sadece futbol değil. Bu bir sektör. Disiplinli çalışıp neticeye ulaşacağız. Karşılaşma boyunca sahada siz elinizden geleni yapın neticeyi kabul ederiz. Yenebiliriz de yenilebiliriz de. Şampiyon olabiliriz de olmayabiliriz de. Önemli olan elden geleni yapmak. Hiçbir zaman mahkûm oyun oynamayalım yeter. Biraz dağınığız o kadar” dedi.

Futbolcuların her türlü sorununu, düşünce yapısını ve bakış açılarını bildiklerini kaydeden Vali Memiş, “Biz her şeyi bir kenara bırakacağız. Kenetleneceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Bu kenetlenmeye yeterince önem vermeyen arkadaşlarımız olursa da gereğini hocamızın yapacağını biliyoruz. Sizler için verilen emeğin karşılığını istemek bu kentin hakkıdır diye düşünüyorum. İnsicamımızı bozmayın. İnsicam; düzen ve denge demek. Hepimizin sorunları var, vali olarak benim de sorunlarım var ancak bu dengenin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. İyi niyetli olduğunuz takdirde her konuda yanınızdayız. Bu birlik ve beraberliği başka bir yerde bulamazsınız. Burada şahıslarda ziyade Gümüşhanespor’un kurumsal kimliği önemli. Biz dezavantajlara değil avantajlarımız bakıyoruz. Eksikliklerimize değil elimizde bulunan değerlere bakıyoruz. Sizleri izlemek büyük bir keyif” diye konuştu.
“Hiç Kimse Vazgeçilmez Değil”
Sezon başından beri Gümüşhanespor’a hizmet eden tüm hocalara teşekkür eden Vali Memiş, “Kaya Başkanımız, Milletvekillerimiz, bürokratlarımız hepimiz bu işe gönül verdik, emek verdik. Emeği geçen herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Çok sık hoca değişikliği oldu, yönetimde de değişiklik yaşandı. Bunların sebebini biliyoruz. Analizini de yapıyoruz. Hiç kimse vazgeçilmez değil. Hiçbir futbolcu, hiçbir teknik adam, vali, belediye başkanı, milletvekili vazgeçilmez değil. Kimse kendisini vazgeçilmez görmesin. Alt yapılardan gençler geliyor. Dünya çapında bir ülke hedefimiz var. Onun için moralimizi yüksek tutuyoruz. Geleceği umutla ve ümitle bakıyoruz. Biz inanıyoruz. Ziya Hocaya, onun tecrübesine, onun disiplinine ve iş ahlakına ihtiyacımız vardı. Sizler için Ziya Hoca bir şans, bir fırsat. İnşallah hep birlikte neticeye varacağız. Hepimiz her şeyimizle sizin yanınızdayız. Elinizden geleni yapın, aldığınız sonuç nedeniyle kimse size kızmaz. Ama elinizden geleni yaptığınızı görelim”şeklinde konuştu.

Gümüşhanespor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise Türkiye’de 20 Milyon insanın futbolcu olmak istediğine vurgu yaparak, “Toplam 15 bin Teknik Direktör takım arıyor. Ben dünyanın en şanslı insanlarından biriyim, Gümüşhanesporlu futbolcular olarak sizlerde öylesiniz. 20 Milyon gençten 300-500 kişi arasına girmiş kardeşlerimizsiniz. Bu elinizdeki bir servettir. Büyük bir nimettir. Bazı gerçekler futbol bırakıldıktan sonra öğreniliyor. Bunu kıymetini bilmek gerekiyor. Şunu bilin birlik olursak hiç kimse bizi tutamaz. Yenmek zorunda değilsiniz ancak mücadele etmek, yenmek için her şeyinizi ortaya koymak zorundasınız. Takım olarak oynadığımızda bizim önümüzde kimse duramaz” ifadelerini kullandı.
“Hedef Süper Lig”
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’de Ziya Doğan gibi tecrübeli, birikim sahibi biri ile çalışmanın önemli bir şans olduğuna dikkat çekerek, “Bu şansı tepemeyiz. Ziya Hocamızla sadece bu günü değil 15 yılımızı inşa edeceğiz. Gümüşhanespor’un hedefi Süper lig. Şampiyonluk, 1’lig bunlar sadece birer aşama. Biz hedefler koyduk ve bu hedefleri koyarken de Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül’e güvendik. Ziya Hocam ve ekibine başarılar diliyorum. Ziya Hocam son dönemde alınan sonuçlar sonrası kaybolan heyecanı yeniden canlandırdı. Heyecanımızı üçe katladı. Bizlerde daha fazla destek olacağız, sıkı tutacağız, disiplinli olacağız ve hedefe ulaşacağız. Geriye dönüp bakmayacağız, önümüze bakacağız. Bu şehrin futbola ilgisi çok fazla ve beklentileri var. Yenilemeyecek takım yok. Birlik ve beraberlik içerisinde yüreğinizi ortaya koyun ve bu taraftara şampiyonluk duygusunu yaşatın” diye konuştu.

Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik ise konuşmasına kendisinin de futbolcu olmak için çok çaba gösterdiğini belirterek başladığı konuşmasında, “Futbolcu olmak istedim olmadı. Hakem olmak istedim oda olmadı. Şimdi de futbol yorumcusu olmak isterim. Bunları futbolcu kardeşlerimizin yaptıkları işin ne kadar kıymetli olduğunu bilmeleri için söylüyorum. İsim isim bakıldığında Gümüşhanespor bir iki takviye ile çok rahat götürebilir. Futbolcu kardeşlerimize güvenimiz sonsuz. Başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır ise futbolculara “Asla pes etmeyin” diyerek seslendi.
“Dönüp Dolaşıp Söz Gümüşhanespor’a Geliyor”
Gümüşhane Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan ise Gümüşhanespor’un oynadığı her karşılaşma sonrasında bir hafta boyunca konuştuklarını anlatarak, “Her ortamda sizlerle beraberiz. Yaptığımız tüm toplantıların ardından sizlerin son oynadığınız müsabakaların kritiğini yapıyoruz. Laf dönüp dolaşıp size geliyor. Siz bir üst ligi de taşıyabilecek kapasiteye sahipsiniz. Başarılı olacağınıza da inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

GTSO Başkanı İsmail Akçay’da, yaptığı konuşmasında; “Gümüşhanespor arkasında tüm camia var. Her makam ve mevkideki insanı ile hepimiz takımımızın yanındayız. Futbolcu kardeşlerimiz olarak bu kente şampiyonluk yaşatacak güçte ve kalitedesiniz. Bunu siz biliyorsunuz, biz sadece hatırlatmak istedik” dedi.

Gümüşhanespor Başkanı İsmet Çakmak da birlik ve beraberlik olduğunda başarılamayacak hiçbir şeyin olamayacağını söyleyerek, “Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Biz sizden takım ruhu istiyoruz. Biz Gümüşhane’de ki her insan olarak buradayız. Bizim tablomuz bu. Sizlerin her türlü sorununu çözmek için buradayız. Sezon başı transfer ettiğimiz ve ilk antrenmanda sakatlanan oyuncumuzun bile alacaklarını ödemek için çaba serfediyoruz. Her birinizi seviyoruz. Sizler bize emanetsiniz. Sizlerinde gösterilen bu ilgiyi sevgiyi karşılıksız bırakmayacağınızı biliyoruz” diye konuştu.

Takım kaptanı Salih Zafer Kurşunlu ise Gümüşhanespor olarak içerisinde bulundukları bu kritik dönemde tesislere gelip destek olunmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini kaydederek, “Ziya Hocam ve ekibine hoş geldiniz diyor, başarılar dişliyorum. Biz geçmişe bir sünger çekip beyaz bir sayfa açtık. Takım arkadaşlarıma sonsuz güvenim var. Şu bir gerçek ki hem performans hem de puan tablosundaki yerimiz itibari ile inişli çıkışlı bir grafiğimiz oldu. Ancak Ziya Hocamızın gelişi ile birlikte kalan 8 karşılaşmayı en iyi şekilde geçirip şampiyon olacağımıza inanıyorum. Ben teknik ekibimize ve futbolcu arkadaşlarıma güveniyorum” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir